Sposoby na to, by szybko wysuszyć paznokcie

slider4

Niedoschnięty lakier na paznokciach jest przyczyną wielu nieszczęść. Nie tylko odkształci się na płytce paznokcia pozostawiając brzydkie ślady, ale także może pobrudzić sukienkę. Należy pamiętać o tym, aby paznokcie były zupełnie suche po malowaniu, zanim zacznie się wykonywać jakiekolwiek czynności. Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Sprytne triki na suche paznokcie

Sposobów na to, by przyspieszyć schnięcie paznokci jest przynajmniej kilka. Do najpopularniejszych należy użycie suszarki. Ponadto sprawdzi się także lodowa kąpiel, cieńsza warstwa lakieru czy też użycie specjalnego preparatu utwardzającego. Coraz bardziej popularne stają się także lakiery hybrydowe bez lampy.

Suszarka – raz dwa i paznokcie suche

Suszarkę do włosów posiada niemal każdy w domu. To właśnie przy jej pomocy można szybko wysuszyć pomalowane paznokcie. Wystarczy podłączyć suszarkę do prądu i skierować na paznokcie strumień ciepłego powietrza.

Lodowa kąpiel

Nie tylko ciepło przyspiesza schnięcie lakieru na paznokciach. Zimno również. Chcąc mieć suchy i twardy lakier na paznokciach w kilka chwil, należy dłonie włożyć do miseczki wypełnionej zimną wodą i kostkami lodu. Po około minucie takiej kąpieli lakier powinien ulec utwardzeniu.

Lakier hybrydowy bez lampy

Większość producentów wprowadziło na rynek lakiery hybrydowe których używanie nie wymaga posiadania specjalistycznej lampy. Takie lakiery schną dosyć szybko, a do tego są niezwykle trwałe.

Comments are closed.