Odbudowane paznokcie, czyli jakie?

Każdy chciałby mieć piękne i zdrowe paznokcie. Ciężko jednak stwierdzić, co właściwie kryje się pod tym pojęciem. Co to znaczy, że paznokcie są zadbane? Kiedy nie potrzebują odbudowy paznokci, a kiedy jest niezbędna?

Wygląd płytki paznokcia

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na wygląd płytki paznokcia. Taka, która wymaga regeneracji może mieć białe plamki lub nieestetyczne bruzdy. Takie paznokcie należy zabezpieczyć preparatem, takim jak ibx system warszawa. Dzięki dobrej regeneracji przebarwienia powinny nie być już widoczne, a płytka paznokcia wyrównana.

Cienkie paznokcie, to paznokcie które potrzebują regeneracji

Zdrowe paznokcie są grube i niełamliwe. Śmiało można szlifować ich powierzchnię. Jeśli są cienkie jak papier to należy koniecznie poddać je regeneracji. Takie paznokcie łatwo się wyginają, co jest wyjątkowo bolesne. Mogą się też łamać i kruszyć. Można wykorzystać w tym celu naturalne metody lub sprawdzone zabiegi, np. przy użyciu ibx system – Warszawa w nail barze Easynails. Pomoże to również w walce z rozdwajającymi się paznokciami, które są wyjątkowo mało estetyczne i uciążliwe.

zdrowe paznokcie

Łamliwość paznokci

Złym znakiem jest także, jeśli paznokcie są łamliwe i kruche. Nie ma wtedy możliwości zapuszczenia ich do pożądanej długości. Dobrze jest, więc zabezpieczyć je preparatem, który sprawi, że będą one prawie tak spójne, jak gdyby były sklejone. Dzięki temu, umożliwiony zostanie wzrost płytki paznokcia oraz jej prawidłowy odrost. To najlepsza metoda na to, by zyskać naturalnie długie paznokcie.

Comments are closed.