Tajniki lakieru hybrydowego

O manicure hybrydowym słyszała z pewnością większość kobiet. Wiele z nich bardzo chwali sobie ten zabieg kosmetyczny, ponieważ jest on wygodny, pozwala na długie utrzymanie paznokcia w estetycznej, zadbanej formie, bez poświęcania cennego czasu na pielęgnację. W poszukiwaniach salonu kosmetycznego, który ma w ofercie manicure hybrydowy Wrocław z pewnością nie zawiedzie, ponieważ miasto obfituje w dobrej jakości salony. Przed zdecydowaniem się na zabieg warto jednak wiedzieć – jak działa lakier hybrydowy i jak przebiega zabieg?

Lakiery hybrydowe

Lakier hybrydowy to odmiana lakieru do paznokci z tworzywa sztucznego, która jest utwardzana dzięki lampom UV lub LED. Dzieje się to poprzez zmiany jakie zachodzą pod wpływem światła wewnątrz lakieru dzięki pobudzanym katalizatorom, pozwalającym za zmianę stanu lakieru z płynnego na stały.

Jak wykonać zabieg

Zabieg manicure hybrydowego we Wrocławiu https://easynails.pl/uslugi/manicure/manicure-hybrydowy/ zaczyna się od przygotowania płytki paznokcia, czyli dokładnego jej oczyszczenia oraz zmatowienia. Następnie na paznokcie nałożona jest baza i pierwsza warstwa lakieru hybrydowego, który zostaje utwardzony w specjalnej lampie. Często zostaje nałożona druga warstwa oraz top coat, aby dodatkowo zabezpieczyć manicure. Paznokcie mogą zostać wykończone klasycznym błyszczącym topem, mieć matowe wykończenie lub bardziej ekstrawaganckie, na przykład świecące w ciemności. Manicure hybrydowy umożliwia stworzenie nie tylko niebanalnych wzorów, ale także efektu lustra, wtapiania w paznokcie kryształków, naklejek czy innych ozdób.

Należy pamiętać, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu wybrać sprawdzone, zaufane studio. Zabieg nie jest inwazyjny, ale niepoprawnie przeprowadzony może nie tylko przynieść nietrwały efekt, ale także zaszkodzić naturalnym paznokciom.

Comments are closed.