Czy manicure francuski jest nadal popularny?

Moda dotycząca malowania i stylizacji paznokci dość szybko się zmienia. Teraz na przykład zdecydowanie najbardziej popularna jest stylizacja hybrydowa, podczas gdy będące jeszcze nie tak dawno hitem tipsy, zwłaszcza akrylowe, prawie całkowicie odeszły w zapomnienie. A jak jest z manicure francuskim, który także jakiś czas temu, w dodatku przez długi okres, święcił triumfy popularności?

Zawsze dobry wybór

Białe końcówki paznokci są naturalnym elementem – niektóre kobiety mogą pochwalić się nimi bez malowania. Nieraz też wykonuje się manicure francuski nie z użyciem białego lakieru, a białej kredki, którą maluje się paznokcie od spodu, co daje niezwykle naturalny efekt. Kobiety kochają klasyczną postać francuskiego manicure dlatego, że paznokcie dzięki niemu wyglądają niezwykle schludnie i całe dłonie zyskują na atrakcyjności. Poza tym, malując w ten sposób płytki, można stworzyć wrażenie, że paznokcie są dłuższe, gdyż biała część wcale nie musi zgadzać się z naturalnym wyglądem płytki.

Na pewno popularny jest francuski manicure w podstawowej wersji, tj. biała końcówka i przezroczyste lub delikatne lakiery na całej płytce. Wariacje na temat tej stylizacji, czyli malowanie obu tych elementów na różne kolory, są spotykane rzadko.

Comments are closed.