Dlaczego warto samodzielnie zrobić naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne stają się coraz bardziej popularne. W Internecie dostępne są proste przepisy. W momencie gdy każdy z nas przełamie strach przed nieznanym i zacznie tworzyć własne naturalne kosmetyki, nie będzie wyobrażał sobie już życia bez nich. Dlatego tworzenie każdego ręcznie robionego produktu kosmetycznego przynosi ogromną satysfakcję i radość. Jest to sposób tańszy, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Można je ulepszać i zmieniać receptury według potrzeb. Nasz zmysł węchu rozwija się wraz z upływem czasu, zwłaszcza podczas pracy z naturalnymi olejkami eterycznymi. Od razu zauważyć będzie można poprawę kondycji skóry i włosów.

Z czego można zrobić kosmetyki naturalne?

Duża część osób powinna mieć już większość składników w domu. Do wykonania domowych kosmetyków potrzebne są tłuszcze roślinne, takie jak olej czy masło. Używać można też soli, kawy, a czasem mąki, jajek, siemienia lnianego, a nawet soku z resztek płatków owsianych. Z odpowiednio wysuszonych wytłoczyn po sokach można zrobić domowe peelingi i mydła. Płatki kwiatów, niektóre chwasty rosnące na płocie, zwłaszcza skrzyp i pokrzywa, a także produkty takie jak soda oczyszczona i majonez. Przepisów wykorzystujących te składniki jest tak wiele, że można by o nich napisać kilka długich książek.

kosmetyki naturalne veoli

Co jest droższe – kosmetyki naturalne czy sklepowe?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Na rynku istnieje wiele firm, które produkują wysokiej jakości kosmetyki naturalne (tutaj). Wytwarzanie wysokiej jakości kosmetyków nie musi być wcale drogie. Dzięki szerokiej gamie olejków eterycznych można stworzyć niedrogie, dobrej jakości i niedrogie kosmetyki w domu.

Dlaczego warto zdecydować się na kosmetyki domowej roboty?

W momencie gdy sami tworzymy konkretną kompozycję kosmetyczną, wybierzmy najlepsze możliwe surowce. Wiemy wówczas, czego używamy i jesteśmy pewni, że wszystkie składniki przyniosą oczekiwane efekty. Często mówi się, że ekologiczne produkty są drogie. Możesz jednak stworzyć wiele kosmetyków, kupując określone składniki. Dzięki dobrze dobranym składnikom oraz właściwym proporcjom można przekonać się, że domowe kosmetyki naprawdę działają. Tworzenie własnych kosmetyków to świetna okazja do poznania i przetestowania nieznanych wcześniej składników. Pamiętać jednak należy, aby przed użyciem jakichkolwiek składników wykonać próbę uczuleniową na tylnej części uszu, przedramionach itp. Niewielką ilość nanieść należy na ciało i po 12-24 godzinach sprawdzić, czy nie wystąpiło zaczerwienienie lub obrzęk. Takie przypadki wskazują, że jesteśmy uczuleni na dany produkt. Jeśli nie, możemy pobawić się w domowe laboratorium kosmetyczne i korzystać z nowych i oryginalnych receptur.

Najpopularniejsze kosmetyki naturalne

Najczęściej wyrabiane domowe kosmetyki to masła do ciała, które składają się często z gęstych olei kosmetycznych i maseł roślinnych, jak np. kokosowe lub kakaowe. Potrafią doskonale nawilżyć skórę na całym ciele. Popularnym rozwiązaniem są również maseczki kosmetyczne, których głównym celem jest nawilżenie oraz odżywienie cery. Powszechnie stosuje się również peelingi z kawy, toniki do twarzy wykonane z wody oraz specjalnych olejków lub płukanki na włosy do których stworzenia wykorzystuje się ocet winny lub jabłkowy, olejki eteryczne oraz zioła.

Comments are closed.